Kontakt: 508 299 168

Czyszczenie kostki brukowej

hdr_mycie-kostki-brukowej.jpg

Mycie kostki zaczyna się od usunięcia zabrudzeń m.in. pochodzenia tłuszczowego oraz piasku. Do mycia  wykorzystujemy maszyny wysokociśnieniowe z użyciem wysokiej temperatury, pary i środków chemicznych, które ulegają biodegradacji. Usuwamy zabrudzenia z wycieków oleju samochodowego, pozostałości gumy do żucia, ślady opon itp.

Zabezpieczenie przeciwgrzybiczne

Po wyczyszczeniu kostki zabezpieczamy ją profesjonalnymi środkami bio i grzybobójczym, które mają chronić kostkę brukową przed mchem i porostami, które żyją dzięki przechowywaniu wody w systemie korzenia, które powodują mikropęknięcia w strukturze betonu, a część budulca stopniowo jest wypłukiwana przez opady atmosferyczne, w skutek czego kostka brukowa ulega degradacji. Zastosowanie środków chemicznych ochroni kostkę, a rozwój mchu i alg zostaje zredukowany.

cccc.jpg

Impregnacja

Impregnaty wnikają w strukturę materiału, a zaimpregnowana powierzchnia jest chroniona przed działaniem rozpuszczonych i zawartych w wodzie zanieczyszczeń oraz związków chemicznych. Podnosi się jednocześnie jej odporność na ścieranie.

Impregnaty zapobiegają wnikaniu brudu chroniąc w ten sposób nawierzchnię i ułatwiając jej czyszczenie. Wzmacnia się również ochronne działanie preparatów przeciw grzybiczych przed działaniem deszczu, a w zimie ogranicza szkodliwe działanie lodu pozostawiając wodę na zewnątrz bruku. Widocznym działaniem odpowiednio dobranego impregnatu jest trwała poprawa kolorystyczna bruku.

Zastosowanie impregnacji środkami barwnymi - trwale zmieniającymi kolor powierzchni, stosuje się  do odświeżenia koloru lub też całkowitej jego zmiany.

ipregnacja2.jpg

Renowacja

Z biegiem czasu kolor kostki blednie, staje się mniej intensywny, co w znacznej mierze spowodowane jest promieniowaniem UV oraz występowaniem wykwitów i nalotów.
Renowacja kostki składa się z dwóch podstawowych etapów:
Þ     dokładne czyszczenie kostki za pomocą urządzeń wysokociśnieniowych- usuwanie piasku, zabrudzeń, plam, mchów itd.
Þ    nałożenie  odpowiedniej impregnacji z domieszką koloru bądź malowanie kostki w celu przywrócenia jej pierwotnego koloru


Preparaty używane do koloryzacji kostki wnikają w jej strukturę, czego efektem jest impregnacja kostki. Dzięki temu kostka w znacząco mniejszym stopniu chłonie wodę, w której rozpuszczone są brud.

Wycena

  Koszt czyszczenia i impregnacji kostki jest wyliczany indywidualnie po oględzinach miejsca wykonania usługi.
Czynniki, które mają wpływ na ostateczną cenę to:

  • rodzaj i stan techniczny
  • metraż
  • rodzaj  i wielkość zanieczyszczenia (np. pył, mech, grzyby, inne)
  • ilość i rodzaj środków chemicznych i technicznych koniecznych przy wykonywaniu usługi
  • utrudnienia techniczne

Usługi czyszczenia i impregnacji kostki wykonujemy, nie tylko na obszarze Gdańsk, Sopot, Gdynia, okolice trójmiasta, ale również rozszerzamy nasze działania na terenie całego kraju.

Zadzwoń 508-299-168

         

czyszczenie lastriko.jpg

Inne usługi w tej kategorii